Mydlo z Hrochote
O nás
Niečo z histórie
Prečo prírodné mydlo?
Naše mydlá
Doplnky

O nás

V svojráznej podpolianskej obci Hrochoť žijeme s rodinou už viac ako desať rokov. Tešíme sa z bohatej ponuky miestnych prírodných potravín a krásneho prostredia. Dávame si pozor, aby sme zbytočne nejedli "chémiu", veď už nemusíme - máme domáce, zdravé jedlo. Potraviny si pestujeme a kupujeme od miestnych chovateľov - čerstvé a kvalitné. Celkom prirodzene som sa v tomto prostredí začala zaujímať aj o liečivé byliny a prírodné šetrné alternatívy chemických čistiacich prostriedkov do domácnosti.

Pri cestách do Francúzska som sa stretla s prírodnými mydlami, ktoré sú v tejto krajine veľmi populárne - slávne marseillské mydlo je už po stáročia pojem rovnako ako víno z Bordeaux alebo solingenská oceľ.

A tak som sa inšpirovaná čistotou a mnohostrannosťou marseillského mydla rozhodla robiť prírodné mydlo v Hrochoti ;) Spočiatku ako alternatívu k domácej chémii na pranie a čistenie a k "priemyselným" toaletným mydlám na umývanie rúk. Mydlo doma robím od augusta 2011. Logo a grafické spracovanie webovej prezentácie sú dielom mojej dcéry Veroniky, ktorá ma v mojom snažení všestranne podporuje ;)

Zistila som, že prírodné mydlá okrem toho, že sú neškodné pre odpadovú vodu, majú aj liečivé účinky na citlivú pokožku ľudí trpiacich ekzémami a alergiami. Tento fakt som si spočiatku neuvedomila, pretože našťastie ani ja ani moji blízki kožnými problémami netrpíme. Upozornili ma na to priatelia, ktorým prírodné mydlá pomohli. Tak som mala ešte jeden vážny dôvod, prečo sa zaoberať výrobou mydiel z prírodných surovín - a vznikli ďalšie recepty na zvlášť jemné, neparfémované mydlá vhodné špeciálne pre citlivú pokožku alergikov a malých detí.

Telefonoval mi natešený Dodo, kováč z Hrochote, krátko po prvom použití jednoduchého, trochu drsného ale veľmi účinného kukuričného mydla: "Zuzka, ďakujem! Ja som sa tak umyl, ako som sa už pätnásť rokov neumyl!! Na uteráku nie je žiadna špina!"
Aj takto vie zmeniť život prírodné mydlo ;)

Dúfam, že aj Vám sa prírodné mydlá zapáčia, budú prínosom pre Vaše zdravie, prinesú Vám pocit pohody a tiež pomôžu chrániť naše životné prostredie.

© Mydlo z Hrochote

Napíšte nám! ;)
Kontakt:
mydlo@mydlozhrochote.sk