Mydlo z Hrochote
O nás
Niečo z histórie
Prečo prírodné mydlo?
Naše mydlá
Doplnky

Prečo?

Výhody prírodného mydla

Skutočne prírodné mydlá sú vyrobené iba zo surovín, ktorých mená poznáte a viete vysloviť ;)

Obsahujú liečivé byliny, prírodné silice v kvalite natural, ošetrujúce vzácne oleje, med, kozie mlieko, hodvábny proteín, ovos, vaječné žĺtky alebo iné účinné prírodné zložky, ktoré rozličným spôsobom pozitívne pôsobia na pokožku.


Pri výrobe niektorých druhov používame vyčistený domáci hovädzí tuk - toto sú potom čisto prírodné, no nie čisto rastlinné mydlá. Sú veľmi jemné k pokožke a hlavne výdatné a trvanlivé.

Takéto prírodné mydlá neobsahujú sulfáty ani žiadne iné chemické prísady na zlepšenie vlastností alebo konzerváciu. Nevysušujú a nedráždia pokožku. Navyše nezaťažujú odpadovú vodu, pretože sú kompletne biologicky odbúrateľné.

Naša koža vstrebáva látky, ktoré na ňu nanášame a preto musíme vedieť, čo na seba dávame. U skutočne prírodných mydiel si môžeme byť istí, že sú to iba také látky, ktoré sa dajú aj zjesť a preto sú pre našu pokožku celkom bezpečné.

Špecifikou studeného procesu je to, že zložky sa nevaria, ale reagujú pri relatívne nízkej teplote dlhší čas. Takto sa v mydle zachovajú mnohé cenné látky. Ostáva v ňom aj všetok prirodzene vytvorený zvlhčujúci glycerín, ktorý je z priemyselne vyrábaných mydiel odstraňovaný a predáva sa samostatne.

Aby sa kvalita prírodného mydla zachovala čo najdlhšie, používajte na jeho odkladanie mydelník s drenážou, nenechávajte svoje mydlá položené vo vode ani na priamom slnku. Trvanlivosť prírodného mydla je minimálne 1 rok od dátumu na obale.


© Mydlo z Hrochote

Napíšte nám! ;)
Kontakt:
mydlo@mydlozhrochote.sk